Oferujemy palniki gazowe propanowo - tlenowe z systemem mieszania inżektorowym przeznaczonym do cięcia tlenem konstrukcyjnych stali węglowych oraz niskostopowych o grubości 3÷300 mm. Obróbka możliwa jest we wszystkich kierunkach – w pionie oraz pod kątem 45 stopni. Urządzenie wyposażone zostało w specjalną, wygiętą nakładkę, dysze typu pierścieniowego oraz zawór tlenu. Wykorzystywane jest w zakładach przemysłowych, warsztatach, firmach remontowych i budowlanych oraz w pracach montażowych.
Palniki gazowe do spawania w ofercie sklepu Spawmarket.pl
W naszym asortymencie nie mogło zabraknąć palników gazowych przeznaczonych do pracy z mieszanką acetylenu oraz tlenu. Nadają się do cięcia stali i stopów metali, takich jak: żeliwa, brąz oraz mosiądz. W zestawie znajdują się m.in. komplet zapasowych uszczelek, nasadki do spawania, przetyczki do czyszczenia i inne. Wyroby marki Perun objęte zostały dożywotnią gwarancją. Dzięki temu nasi klienci mają stały dostęp do przeglądów okresowych oraz serwisowania.
Polecamy również propanowo – powietrzne palniki do lutowania miękkiego drobnych elementów wykonanych ze stali oraz metali kolorowych. Używane są do także do opalania, podgrzewania i innych niezbędnych procesów w zakładach przemysłowych. Maksymalna temperatura płomienia wynosi około 1000 stopni Celsjusza. Warto jednak pamiętać, że moc cieplna palnika zależy od wielkości nasadki, rodzaju gazu i jego zawartości w butli lub od temperatury otoczenia.
Jaki palniki gazowe do spawania wybrać?
Szczególne miejsce w naszej ofercie zajmują palniki gazowe acetylenowo-tlenowe przeznaczone do cięcia stali w zakresie od 3 do 300 mm. Wyposażone zostały w pokrętło do otwarcia tlenu tnącego (noża). W komplecie znajduje się także zestaw dysz, cyrkiel, wózek, klucz i inne. A jeżeli nie wiesz, na jaki model się zdecydować, oferujemy palniki uniwersalne przeznaczone do spawania gazowego. Nadają się także do cięcia stali, żeliwa, mosiądzu, brązu i innych metali lub stopów metali. Wykorzystywane są więc zarówno przy drobnych pracach remontowych, jak i w skomplikowanych procesach produkcyjnych.
Użytkownicy palników gazowych powinni pamiętać o prawidłowej konserwacji. Urządzenie należy wyczyścić, jeżeli doszło do zatkania się otworu wylotu palnika w trakcie pracy, pojawiły się trudności w jego zapaleniu, ustawieniu lub regulacji bądź zauważono niewłaściwy kształt płomienia. W każdej z wymienionych sytuacji konieczne jest natychmiastowe przerwanie spawania, zgaszenie i ostudzenie palnika oraz usunięcie przyczyny usterki.